Кристијано Роналдо доби ќерка и сподели фотографија од болница со бебето и саканата Џорџина
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Кристијано Роналдо доби ќерка и сподели фотографија од болница со бебето и саканата Џорџина

Кристијано Роналдо доби ќерка и сподели фотографија од болница со бебето и саканата Џорџина

Кристијано Роналдо стана татко по четврти пат. Славниот Португалец и неговата девојка Џорџина Родригез ѝ посакаа добредојде на ќеркичката Алана Мартина.

Легендарниот фудбалер ја сподели среќната вест со своите фанови преку Instagram. 32-годишниот фудбалер објави фотографија од болницата со бебенцето, саканата девојка и малиот син. „Сите сме многу среќни!“ - напиша тој.

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Роналдо пред неколку месеци доби близнаци благодарение на сурогат-мајка.

Џорџина

„Татковството ме научи на нешта за љубовта за кои не ни знаев дека постојат. Ме разнежни и ми даде нова перспектива за тоа што навистина е важно во животот“ - изјави тој неодамна.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 9700 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.