Кендал Џенер во сребрени бикини со пријателки се забавува на Миконос
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Кендал Џенер во сребрени бикини со пријателки се забавува на Миконос

Кендал Џенер во сребрени бикини со пријателки се забавува на Миконос

Кендал Џенер одлета во Грција на летување со свои пријателки.

23-годишниот модел беше фотографиран додека се забавуваше со својата колешка Шанина Шајк и уште неколку пријателки на плажата Псароу на островот Миконос. Славната ѕвезда од „Keeping Up with the Kardashians“ носеше сребрени бикни од Danielle Guizio, кои чинат 168 долари.

Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер

Кендал сподели и фотографии на Instagram.

Кендал Џенер

Таа беше фотографирана и по жолти бикини на популарниот грчки остров.

Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер

Џенер со помош на скутер на вода го направи и предизвикот Bottle Cap Challenge, кој моментално е хит на социјалните мрежи.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 1010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?