Каролина Гочева и Михаил Корубин со пријатели на неговата прва самостојна изложба во Њујорк
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Каролина Гочева и Михаил Корубин со пријатели на неговата прва самостојна изложба во Њујорк

Каролина Гочева и Михаил Корубин со пријатели на неговата прва самостојна изложба во Њујорк

Михаил Корубин ја одржа својата прва самостојна изложба во Њујорк. За овој голем настан, македонскиот уметник ја доби поддршката од неговата сопруга Каролина Гочева.

Славниот пар сподели фотографии од изложбата во галеријата „MC“, каде присуствуваа и неговиот брат Дамјан со девојката Фросина, Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски.

Каролина Каролина

Погледнете некои од делата на Корубин, кои ќе бидат изложени во галеријата во Њујорк до 28 април:

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 7232 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.