Каролина Гочева и Михаил Корубин со пријатели на неговата прва самостојна изложба во Њујорк
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Каролина Гочева и Михаил Корубин со пријатели на неговата прва самостојна изложба во Њујорк

Каролина Гочева и Михаил Корубин со пријатели на неговата прва самостојна изложба во Њујорк

Михаил Корубин ја одржа својата прва самостојна изложба во Њујорк. За овој голем настан, македонскиот уметник ја доби поддршката од неговата сопруга Каролина Гочева.

Славниот пар сподели фотографии од изложбата во галеријата „MC“, каде присуствуваа и неговиот брат Дамјан со девојката Фросина, Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски.

Каролина Каролина

Погледнете некои од делата на Корубин, кои ќе бидат изложени во галеријата во Њујорк до 28 април:

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?