Како сестри: 41-годишната Рис Витерспун со 18-годишната ќерка на премиера
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Како сестри: 41-годишната Рис Витерспун со 18-годишната ќерка на премиера

Како сестри: 41-годишната Рис Витерспун со 18-годишната ќерка на премиера

Рис Витерспун не ја криеше радоста на премиерата на својот најнов филм „A Wrinkle In Time“, на која се појави заедно со Ава Филипи.

Холивудската ѕвезда и нејзината 18-годишна ќерка секогаш поттикнуваат коментари дека изгледаат како сестри, дури и како близначки, па и овој пат не беше исклучок.

Рис Витерспун и Ава Рис Витерспун и Ава

Облечена во бордо фустан од Мајкл Корс, 41-годишната актерка ја прегрнуваше својата наследничка.

Рис Витерспун и Ава Рис Витерспун и Ава Рис Витерспун и Ава Рис Витерспун и Ава Рис Витерспун и Ава Рис Витерспун и Ава Рис Витерспун и Ава

Премиерата на дизниевиот филм „A Wrinkle In Time“ се одржа во Холивуд.

Рис има и два сина – Дикон и Тенеси Џејмс.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8512 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.