Како боливудска дива: Бијонсе гламурозна на свадбена прослава во Индија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Како боливудска дива: Бијонсе гламурозна на свадбена прослава во Индија

Како боливудска дива: Бијонсе гламурозна на свадбена прослава во Индија

Бијонсе беше дел од претсвадбените прослави на Иша Амбани и Ананд Пирамал, кои се наследници на индиски милијардери. 37-годишната пејачка ги забавуваше гостите на луксузната свеченост која се одржа во Мумбај, Индија.

За својот перформанс, музичката дива изгледаше гламурозно во креација инспирирана од индиската традиционална облека.

Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе

Подоцна, Бијонсе се пресоблече и во поатрактивен златен костим.

Бијонсе Бијонсе Бијонсе

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8514 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.