Италијанска убавица во Мароко: Моника Белучи плени на Филмскиот фестивал во Маракеш
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Италијанска убавица во Мароко: Моника Белучи плени на Филмскиот фестивал во Маракеш

Италијанска убавица во Мароко: Моника Белучи плени на Филмскиот фестивал во Маракеш

Моника Белучи пленеше на Филмскиот фестивал во Маракеш. 54-годишната актерка шармираше во две елегантни стилски изданија на манифестацијата во мароканскиот град.

На свеченоста по повод затворањето на фестивалот, Белучи се појави во црвено-црна креација.

Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи

И Дакота Џонсон беше присутна на манифестацијата. Ѕвездата од филмовите „Fifty Shades of Grey“ избра впечатлив фустан од Гучи.

Моника Белучи и Дакота Џонсон Моника Белучи и Дакота Џонсон Моника Белучи и Дакота Џонсон Дакота Џонсон Дакота Џонсон Дакота Џонсон Дакота Џонсон Моника Белучи и Дакота Џонсон Моника Белучи и Дакота Џонсон Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи

На премиерата на „Asterix & Obelix: Mission Cleopatra“, познатата Италијанка зачекори во црн долг фустан со сирена-силуета, кој го искомбинира со кратко црно сако.

Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 11%
  • 54%
  • 4%
  • 12%
  • 1%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6163 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.