Ирина Шајк во колоритен поп-арт аутфит на отворањето на бутик на Версаче во Лондон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ирина Шајк во колоритен поп-арт аутфит на отворањето на бутик на Версаче во Лондон

Ирина Шајк во колоритен поп-арт аутфит на отворањето на бутик на Версаче во Лондон

Откако синоќа блесна на Британските модни награди, Ирина Шајк вечерва присуствуваше на отворањето на бутик на Версаче во Лондон.

По тој повод, таа носеше колоритен фустан и складни чизми од колекцијата пролет 2018 на Версаче. Впечатливите поп-арт креации со лицата на Мерилин Монро и Џејмс Дин се инспирирани од делата на легендарниот Енди Ворхол.

Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк Ирина Шајк

Донатела Версаче пречека многу гости меѓу кои и манекенката Наташа Поли.

Ирина Шајк Ирина Шајк

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8550 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.