Иванка Трамп како модерна принцеза во блескав фустан од Каролина Ерера на инаугурациските балови
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Иванка Трамп како модерна принцеза во блескав фустан од Каролина Ерера на инаугурациските балови

Иванка Трамп како модерна принцеза во блескав фустан од Каролина Ерера на инаугурациските балови

Иванка Трамп се очекува да има многу важна улога во тимот на нејзиниот татко Доналд Трамп. Токму затоа, за време на инаугурациските свечености, големо внимание беше насочено кон неа.

35-годишната дама блесна во фустан со боја на шампањ од Каролина Ерера. Додека танцуваше во балската креација со својот сопруг Џаред Кашнер, таа наликуваше на модерна принцеза.

Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4770 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?