Иванка Трамп во смарагдно-зелена модна комбинација со семејството за важното патување во Вашингтон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Иванка Трамп во смарагдно-зелена модна комбинација со семејството за важното патување во Вашингтон

Иванка Трамп во смарагдно-зелена модна комбинација со семејството за важното патување во Вашингтон

Иванка Трамп со семејството отпатува во Вашингтон по повод инаугурацијата на нејзиниот татко, Доналд Трамп.

35-годишната ќерка на новиот претседател на САД беше фотографирана со сопругот Џаред Кашнер и трите деца – Арабела, Џозеф и Теодор.

Префинетиот смарагдно-зелен аутфит на Иванка е дело на модната куќа Оскар де ла Рента.

Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството

За свечената вечера, која се одржа во Вашингтон синоќа, Иванка избра црно-бела тоалета од Оскар де ла Рента.

Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4767 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?