Иако се разведени, Адријана Лима и Марко Јариќ заедно на Св. Валентин со двете ќерки
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Иако се разведени, Адријана Лима и Марко Јариќ заедно на Св. Валентин со двете ќерки

Иако се разведени, Адријана Лима и Марко Јариќ заедно на Св. Валентин со двете ќерки

Адријана Лима и Марко Јариќ се одличен пример дека за доброто на децата, најубаво е родителите да бидат сложни и по разводот.

Славната манекенка и поранешниот кошаркар го прославија Св. Валентин со своите две ќерки, а доказ за тоа е видеото кое го објави Лима. Во него, малата Валентина чита голема картичка за празникот на вљубените, додека зад камерата стои Марко.

Адријана Лима

На Св. Валентин Адријана и Марко ќе славеа годишнина. Имено, тие стапија во брак на 14 февруари 2009 година.

Видео

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

Адријана е во врска со спортистот Џулиен Еделман.

Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8072 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.