Зимска идила: Кристијано Роналдо со девојката Џорџина Родригез уживаат во снежна авантура
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Зимска идила: Кристијано Роналдо со девојката Џорџина Родригез уживаат во снежна авантура

Зимска идила: Кристијано Роналдо со девојката Џорџина Родригез уживаат во снежна авантура

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез го искористија снежното време за забава и релаксација. 33-годишниот фудбалер и 24-годишниот модел споделија фотографии и видеа од забавниот зимски одмор.

Парот се возеше на моторна санка по снежните падини и се опушташе во топла бања.

Роналдо и Џорџина Роналдо и Џорџина
Роналдо и Џорџина Роналдо и Џорџина Роналдо и Џорџина

Џорџина неодамна ја промени фризурата и се пофали со новиот имиџ со шишки.

Роналдо и Џорџина Роналдо и Џорџина Роналдо и Џорџина Роналдо и Џорџина

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.