За првпат заедно на црвениот тепих: Џон Траволта со сопругата и двете деца во Кан
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » За првпат заедно на црвениот тепих: Џон Траволта со сопругата и двете деца во Кан

За првпат заедно на црвениот тепих: Џон Траволта со сопругата и двете деца во Кан

Џон Траволта и Кели Престон со своите најмили се појавија на црвениот тепих во Кан. Ова е прво појавување на семејството заедно на јавна свеченост.

64-годишниот актер и 55-годишната актерка гордо позираа покрај 18-годишната ќерка Ела и 8-годишниот син Бенџамин.

Џон Траволта и Кели Престон со децата Џон Траволта и Кели Престон со децата Џон Траволта и Кели Престон со децата Џон Траволта и Кели Престон со децата

Славниот пар имаше и уште еден син, Џет, кој почина пред 9 години на 16-годишна возраст.

За големата семејна трагедија Траволта имаше изјавено дека е најлошото нешто што му се има случено. Џет почина за време на семеен одмор на Бахамите во 2009 година. Неколку години подоцна, Кели сподели дека тој бил аутистичен, дека постојано имал напади и дека на 2 години страдал од Кавасаки синдром. Во процесот на надминување на големата загуба, на семејството му помогна раѓањето на Бенџамин.

Џон Траволта и Кели Престон со децата Џон Траволта и Кели Престон со децата Џон Траволта и Кели Престон со децата Џон Траволта и Кели Престон со децата Џон Траволта и Кели Престон со децата Џон Траволта и Кели Престон со децата Џон Траволта и Кели Престон со децата Џон Траволта и Кели Престон со децата

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4470 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.