Запознајте ги Алана и Мариел, полусестрите на Џиџи и Бела Хадид
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Запознајте ги Алана и Мариел, полусестрите на Џиџи и Бела Хадид

Запознајте ги Алана и Мариел, полусестрите на Џиџи и Бела Хадид

Џиџи и Бела Хадид го освоија модниот свет и станаа едни од најбараните модели, а кратко време подоцна, ним им се придружи и нивниот брат Анвар.

Додека славното трио ги краси модните списанија и ревиите на популарните брендови, запознајте ги нивните полусестри Алана и Мариел Хадид.

Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид

Слободно може да се каже дека сите членови на нивното семејство се љубители на модата, бидејќи Алана е стилистка и има неколку свои модни колекции. Покрај облека, таа дизајнира и очила и заедно со нивниот татко Мохамед, стои зад брендот Hadid Eyewear.

Хадид Хадид Хадид

„Сметам дека целата моја фамилија ја сака модата, бидејќи таму има многу нешта со кои можеш да експериментираш. Не постојат граници. Сметам дека сите ние сме креативци, секој на свој начин“ – вели 32-годишната Алана.

Хадид Хадид Хадид Хадид

Мариел е највозрасната сестра. Таа има 37 години и е мајка на две деца.

Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид

Тие се крвно поврзани преку нивниот татко Мохамед. Алана и Мариел се плод на неговата љубов со првата сопруга Мери Батлер, додека Џиџи, Бела и Анвар, Мохамед ги имаше со втората сопруга Јоланда Фостер.

Хадид Хадид

69-годишниот милионер сега е верен со 36-годишната Шива Сафаи.

VS Хадид Хадид

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4167 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?