Ешли Грин се омажи во две венчаници: Свадбениот албум на ѕвездата од „Twilight“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ешли Грин се омажи во две венчаници: Свадбениот албум на ѕвездата од „Twilight“

Ешли Грин се омажи во две венчаници: Свадбениот албум на ѕвездата од „Twilight“

Ешли Грин се омажи. Актерката, која е позната по улогата на вампирката Алис Кален од „Twilight“, стапи во брак со Пол Коури на церемонија која се одржа во природа во Сан Хозе, Калифорнија.

31-годишната филмска ѕвезда блескаше во две венчаници на денот кога го изговори судбоносното „ДА“.

Белиот невестински фустан со разголен грб е дело на дизајнерката Кејти Меј, додека проѕирната креација со 3Д цветови е изработена од Винди Вилијамс-Стерн.

Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин

Ешли и Пол се во врска од 2013 година. Тие се верија во декември 2016.

Меѓу гостите на свадбата беа Џош Духамел со девојката Еиса Гонзалес.

Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин Свадбата на Ешли Грин

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.