Елегантно семејство: Иванка Трамп во бело палто со сопругот и трите мали деца пред Белата куќа
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Елегантно семејство: Иванка Трамп во бело палто со сопругот и трите мали деца пред Белата куќа

Елегантно семејство: Иванка Трамп во бело палто со сопругот и трите мали деца пред Белата куќа

Синоќа, Доналд и Меланија Трамп ги запалија сијаличките на огромната елка пред Белата куќа, а тој настан не го пропуштија Иванка Трамп и Џаред Кушнер со трите мали деца.

36-годишната „прва ќерка“ на САД блесна во бело палто со црни детали од Altuzarra. Впечатливиот додаток за коса исто така е дело на познатиот американски бренд.

Џаред го носеше в раце 1-годишниот Теодор, додека Иванка за рака ги водеше 6-годишната Арабела и 4-годишниот Џосеф.

Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството

Заедно со нив беше и Тифани, ќерката на Доналд од неговата втора сопруга.

Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството Иванка Трамп со семејството

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4764 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?