Елегантен пар: Миранда Кер со вереникот Еван Спигел на гала на Baby2Baby
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Елегантен пар: Миранда Кер со вереникот Еван Спигел на гала на Baby2Baby

Елегантен пар: Миранда Кер со вереникот Еван Спигел на гала на Baby2Baby

Миранда Кер и Еван Спигел беа гости на гала на Baby2Baby, организација која цели да им обезбеди на сиромашните семејства производи за хигиена и облека за деца до 12-годишна возраст.

На свеченоста во Калифорнија, 33-годишниот модел и 26-годишниот основач на Snapchat се појавија во елегантно издание.

Поранешниот ангел на Victoria’s Secret изгледаше како модерна принцеза во креација од Рим Акра, обувки од Џанвито Роси и чантичка од Џими Чу, додека нејзиниот сакан носеше класичен црн костум, бела кошула и црна кравата.

Миранда и Еван Миранда и Еван

Миранда и Еван започнаа да се состануваат минатата година, а во јули оваа година објавија дека се верија.

Пред неколку дена, Кер сподели дека планираат да се венчаат во текот на 2017 година. „Свадбата ќе биде следната година. Со нетрепние ја очекувам“ – изјави таа.

Миранда и Еван Миранда и Еван Миранда и Еван Миранда и Еван

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.