Еве колку заработуваа главните актери во хит-серијата „Game of Thrones“ за една епизода
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Еве колку заработуваа главните актери во хит-серијата „Game of Thrones“ за една епизода

Еве колку заработуваа главните актери во хит-серијата „Game of Thrones“ за една епизода

Додека фановите на „Game of Thrones“ со нетрпение ги очекуваат последните епизоди, беше објавено колку заработуваа главните актери додека ја снимаа последната сезона од серијата.

Game of Thrones

Пет од главните ѕвезди заработуваа по половина милион долари за една епизода. Еве кои се тие:

Емилија Кларк (Денерис Таргериен)

500.000 долари по епизода

Game of Thrones

Кит Харингтон (Џон Сноу)

500.000 долари по епизода

Game of Thrones

Питер Динклиџ (Тирион Ланистер)

500.000 долари по епизода

Game of Thrones

Лина Хеди (Серси Ланистер)

500.000 долари по епизода

Game of Thrones

Николај Костер-Валдау (Џејми Ланистер)

500.000 долари по епизода

Game of Thrones

Софи Тарнер (Санса Старк)

175.000 долари по епизода

Game of Thrones

Мејзи Вилијамс (Арија Старк)

175.000 долари по епизода

Game of Thrones

Ајзак Хемпстед-Рајт (Брен Старк)

175.000 долари по епизода

Game of Thrones

Неодамна, Софи Тарнер зборуваше за нееднаквата заработка на ѕвездите во серијата, но рече дека тоа е фер со оглед на тежината на улогите кои ги имале.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9261 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.