Еве како Пинк му возврати на интернет трол кој смета дека таа изгледа многу старо
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Еве како Пинк му возврати на интернет трол кој смета дека таа изгледа многу старо

Еве како Пинк му возврати на интернет трол кој смета дека таа изгледа многу старо

Пинк е позната по тоа што отворено ги искажува своите ставови и неретко им одговара на своите фанови и критичари на социјалните мрежи.

Кога славната пејачка наиде на порака на Twitter во која се вели дека таа изгледа многу старо, веднаш возврати со искрен коментар.

Пинк

„Мојот став е дека е благослов да остариш. Дека ако твоето лице има линии околу очите и устата, тоа значи дека си се смеел многу. Се молам да изгледам постара за 10 години, затоа што тоа ќе значи дека сум жива“ - напиша таа.

„На светов останаа малку луѓе кои избираат да стареат природно. Јас сум ја заслужила секоја е***а минута од моите 38 години“ - додаде музичката ѕвезда која е мајка на две деца.

Пинк

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4470 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.