Еве за кои земји гласаше Македонија на Евровизија 2018
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Еве за кои земји гласаше Македонија на Евровизија 2018

Еве за кои земји гласаше Македонија на Евровизија 2018

Стивнува еуфоријата наречена „Евровизија“. Додека Израел слави за победата, останатите учесници ги анализираат резултатите и официјалното рангирање.

Ве интересира на кои земји ние им ги доделивме поените?

Публиката гласаше за: Албанија (12 поени), Хрватска (10 поени), Бугарија (8 поени), Кипар (7 поени), Чешка (6 поени), Азербејџан (5 поени), Грција (4 поени), Израел (3 поени), Финска (2 поени) и Швајцарија (1 поен).

Евровизија

Жирито (Иле Спасев, Ана Пандевска, Миодраг Врчаковски, Кристијан Габровски, Стефанија Лешкова-Зеленковска) им ги додели поените на: Бугарија (12 поени), Албанија (10 поени), Чешка (8 поени), Азербејџан (7 поени), Хрватска (6 поени), Израел (/5 поени), Естонија (4 поени), Кипар (3 поени), Исланд (2 поени), Ирска (1 поен).

Евровизија

Eye Cue со „Lost and Found“ не се пласираа во големото финале.

Евровизија Евровизија

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4470 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.