Добри гени: 47-годишната Наоми Кембел со 66-годишната мајка на црвениот тепих
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Добри гени: 47-годишната Наоми Кембел со 66-годишната мајка на црвениот тепих

Добри гени: 47-годишната Наоми Кембел со 66-годишната мајка на црвениот тепих

Наоми Кембел очигледно ја наследила младоликоста од својата мајка. На доделувањето на Британските модни награди, 47-годишниот супер модел се појави заедно со 66-годишната мајка Валери Морис.

Модерното дуо измами многу комплименти, при што многумина коментираа дека изгледаат како сестри.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Наоми носеше креација од покојниот дизајнер Азедин Алаја.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8548 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.