Дизни официјално потврди дека ќе има „Frozen 2“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Дизни официјално потврди дека ќе има „Frozen 2“

Дизни официјално потврди дека ќе има „Frozen 2“

Дизни потврди дека ќе има продолжение на зимската бајка „Frozen“.

Со оглед на фактот што „Frozen“ е најуспешниот анимиран филм на сите времиња со заработка од 1,3 милијарди долари, не е изненадување што Дизни сака да го повтори огромниот успех.

Frozen

Нема дополнителни информации за премиерата или пак за актерите. Режисерското дуо составено од Џенифер Ли и Крис Бак ќе застане и зад новиот филм.

Frozen Frozen Frozen

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9313 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?