Дизајнерот Стефано Габана ја нарече Селена Гомез „грда“, нејзините фанови не останаа рамнодушни
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Дизајнерот Стефано Габана ја нарече Селена Гомез „грда“, нејзините фанови не останаа рамнодушни

Дизајнерот Стефано Габана ја нарече Селена Гомез „грда“, нејзините фанови не останаа рамнодушни

Стефано Габана дефинитивно нема влакна на јазикот, ниту на социјалните мрежи. Коосновачот на модната куќа Dolce & Gabbana, даде недоличен коментар на Instagram објава за Селена Гомез, па го разбуди гневот кај нејзините фанови.

Селена Гомез

Instagram профилот The Catwalk Italia ги покани своите следбеници да го искажат мислењето која од комбинациите на Селена им се допаѓа најмногу.

Селена Гомез Селена Гомез

55-годишниот Габана искоментира „È proprio brutta!!!“ што во слободен превод би значело дека таа е „многу грда“, а потоа се согласи со друг „критичар“ дека таа наликува на померанец.

Селена Гомез

Коментарите на Габана наидоа на многу негативни реакции од фановите на славната пејачка.

Стефано и пред само неколку дена стана мета на критики кога искоментира „Не“ на фотографии од Кејт Мос во краток комбинезон.

Селена Гомез

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2376 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.