Двојна радост: Бијонсе и Џеј Зи станаа родители на близначиња
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Двојна радост: Бијонсе и Џеј Зи станаа родители на близначиња

Двојна радост: Бијонсе и Џеј Зи станаа родители на близначиња

Бијонсе се породи. Музичката дива и Џеј Зи им посакаа добредојде на овој свет на близначиња.

Среќната вест ја потврди извор близок на парот за реномираното списание People. „Бијонсе и Џеј Зи се многу возбудени и веќе започнаа да ја споделуваат веста со семејството и најблиските пријатели – изјавил изворот.

Бијонсе и Џеј Зи

Веста за втората бременост, 35-годишната пејачка ја сподели објавувајќи фотографија од трудничкото стомаче и кратка порака. „Би сакале да ја споделиме нашата љубов и среќа. Благословени сме двојно. Многу сме благодарни што нашето семејство ќе порасне за два и ви благодариме за вашите добри желби“ – напиша таа.

Бијонсе

Славните музичари сè уште го немаат потврдено полот на близначињата. Тие заедно имаат уште едно дете – петгодишната ќеркичка Блу Ајви.

Бијонсе Бијонсе со семејството Бијонсе со семејството Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

Талентираната пејачка и 47-годишниот рапер стапија во брак во април 2008 година.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.