Дами во црно: Џесика Алба, Синди Крафорд и Шеј Мичел на настан во Лос Анџелес
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Дами во црно: Џесика Алба, Синди Крафорд и Шеј Мичел на настан во Лос Анџелес

Дами во црно: Џесика Алба, Синди Крафорд и Шеј Мичел на настан во Лос Анџелес

Синоќа, списанието „Marie Claire“ ги награди најкреативните таленти во светот на модата и убавината, кои од зад сцената се грижат за изгледот на славните.

Голем број познати гостинки присуствуваа на настанот во Лос Анџелес, но најголемо внимание привлекуваа дамите во црно Џесика Алба, Синди Крафорд и Шеј Мичел.

Алба шармираше во црн костум со исечоци на рацете и рамената од модната куќа Balmain. На настанот, 35-годишната актерка му ја врачи наградата на мејкап артистот Даниел Мартин.

Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба

Крафорд разбирливо беше облечена во црна креација од Balmain ако се земе предвид дека таа му додели награда на креативниот директор на модната куќа Balmain, Оливие Рустан.

Синди Крафорд Синди Крафорд Синди Крафорд Синди Крафорд Синди Крафорд Синди Крафорд Синди Крафорд

Шеј Мичел, ѕвездата од серијата „Pretty Little Liars“, зачекори на црвениот тепих во комбинезон на едно рамо со исечоци.

Шеј Мичел Шеј Мичел Шеј Мичел Шеј Мичел Шеј Мичел Шеј Мичел Шеј Мичел

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.