Во сино од глава до пети: Војвотката Кетрин елегантна во Лондон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Во сино од глава до пети: Војвотката Кетрин елегантна во Лондон

Во сино од глава до пети: Војвотката Кетрин елегантна во Лондон

Додека ужива во третата бременост, војвотката Кетрин не ги прескокнува кралските должности. Сопругата на принцот Вилијам денес го посети бесплатното училиште „Reach Academy“.

Војвотката Кетрин

За првата појава во јавност во новата година, Кетрин избра сина комбинација, која вклучуваше цветен фустан и палто од брендот Hobbs.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Настанот беше организиран од хуманитарната организација „Place2Be“, која цели да им обезбеди на децата најдобар почеток во животот, а со која Кетрин соработува од 2013 година.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кетрин и Вилијам се очекува да го добијат третото дете во април.

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.