Војвотката Кетрин во ПЕТ елегантни модни изданија во Париз
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Војвотката Кетрин во ПЕТ елегантни модни изданија во Париз

Војвотката Кетрин во ПЕТ елегантни модни изданија во Париз

Изминатиов викенд, војвотката Кетрин и принцот Вилијам беа на својата прва официјална посета на Париз.

За време на престојот во француската метропола, младиот кралски пар присуствуваше на повеќе настани и свечености.

35-годишната припадничка на британското кралско семејство пристигна во Градот на светлината во отмено зелено палто. Веднаш по пристигнувањето, Кетрин и Вилијам се сретнаа со францускиот претседател Франсоа Оланд.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

За посетата на британската амбасада, Кетрин шармираше во црн фустан од Александар Меквин и обувки од Џанвито Роси.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

На вечерата во британската амбасада во Франција, Кетрин блескаше во фустан со навезени цветови од Џени Пекам. Стилскиот избор, таа го надополни со обувки од Оскар де ла Рента.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Следниот ден, Кетрин носеше фустан-палто од Шанел, кое го искомбинира со колан и чантичка од истиот француски бренд.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кралскиот пар го проследи и рагби натпреварот помеѓу Велс и Франција, каде Кетрин се појави во црвено палто од Каролина Ерера и црни ракавици.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.