Војвотката Кетрин блескаше во розово покрај слатките дечиња за роденденот на кралицата
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Војвотката Кетрин блескаше во розово покрај слатките дечиња за роденденот на кралицата

Војвотката Кетрин блескаше во розово покрај слатките дечиња за роденденот на кралицата

Британското кралско семејство од балконот на Бакингемската палата ја набљудуваше прославата по повод роденденот на кралицата Елизабета.

Војвотката Кетрин со широка насмевка ја проследи церемонијата „Trooping the Colour“ покрај двете мали дечиња и принцот Вилијам.

Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата

Облечена во розова креација од Александар МекКвин, 35-годишната сопруга на Вилијам ги забавуваше принцот Џорџ и принцезата Шаролот додека траеше воздушниот спектакл.

Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата

„Trooping the Colour“ е официјалната прослава за роденденот на кралицата и секоја година се одржува во сабота во текот на јуни. Годинава Елизабета наполни 91 година.

Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата Роденденот на кралицата

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.