ВИДЕО: Погледнете го настапот на Мартија Станојковиќ на детската Евровизија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Погледнете го настапот на Мартија Станојковиќ на детската Евровизија

ВИДЕО: Погледнете го настапот на Мартија Станојковиќ на детската Евровизија

Мартија Станојковиќ ја претстави Македонија на детската Евровизија. Младата пејачка настапи во Малта со песната „Love Will Lead Our Way“ (Љубовта нè води).

На големата сцена, Мартија блескаше во комбинезон од македонската дизајнерка Ива Спасовска.

Погледнете го настапот:

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5592 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?