ВИДЕО: Победничкиот настап на Тијана Дапчевиќ како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Победничкиот настап на Тијана Дапчевиќ како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“

ВИДЕО: Победничкиот настап на Тијана Дапчевиќ како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“

Тијана Дапчевиќ го прифати предизвикот да ја имитира Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“ и победи.

41-годишната пејачка го копираше настапот на музичката ѕвезда на последната спектакуларна ревија на Victoria’s Secret.

Дапчевиќ најпрво ја испеа „A-YO“, а додека ја изведуваше „Million Reasons“, покрај неа дефилираа модели во костими како „ангелите“ на популарниот бренд за долна облека.

Тијана Дапчевиќ Тијана Дапчевиќ Тијана Дапчевиќ Тијана Дапчевиќ Тијана Дапчевиќ

Наградата од 1.000 евра, Тијана одлучи да ја донира за Центарот за лица со посебни потреби во Скопје.

Тијана Дапчевиќ

Во претходната епизода, Тијана влезе во улогата на Здравко Чолиќ, а следната епизода ќе го имитира Џастин Тимберлејк.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 47%
  • 29%
Се испраќа...

(Вкупно: 5195 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.