ВИДЕО: Победничкиот настап на Тијана Дапчевиќ како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Победничкиот настап на Тијана Дапчевиќ како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“

ВИДЕО: Победничкиот настап на Тијана Дапчевиќ како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“

Тијана Дапчевиќ го прифати предизвикот да ја имитира Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“ и победи.

41-годишната пејачка го копираше настапот на музичката ѕвезда на последната спектакуларна ревија на Victoria’s Secret.

Дапчевиќ најпрво ја испеа „A-YO“, а додека ја изведуваше „Million Reasons“, покрај неа дефилираа модели во костими како „ангелите“ на популарниот бренд за долна облека.

Тијана Дапчевиќ Тијана Дапчевиќ Тијана Дапчевиќ Тијана Дапчевиќ Тијана Дапчевиќ

Наградата од 1.000 евра, Тијана одлучи да ја донира за Центарот за лица со посебни потреби во Скопје.

Тијана Дапчевиќ

Во претходната епизода, Тијана влезе во улогата на Здравко Чолиќ, а следната епизода ќе го имитира Џастин Тимберлејк.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8788 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.