ВИДЕО: Нов трејлер за шестата сезона од „Game of Thrones“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Нов трејлер за шестата сезона од „Game of Thrones“

ВИДЕО: Нов трејлер за шестата сезона од „Game of Thrones“

Додека обожавателите на „Game of Thrones“ со нетрпение го очекуваат емитувањето на првата епизода од шестата сезона, беше објавен нов трејлер кој откри детали за возбудливите случувања кои следуваат во популарната серија.

„Вистинската војна е помеѓу живите и мртвите. И не правете грешка, мртвите доаѓаат“ – вели ликот Давос Сиворт во видеото.

Првата епизода од новата сезона ќе се емитува на 24 април.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4661 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?