ВИДЕО: Новиот трејлер за магичната филмска верзија на „Аладин“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Новиот трејлер за магичната филмска верзија на „Аладин“

ВИДЕО: Новиот трејлер за магичната филмска верзија на „Аладин“

Додека дизниевите фанови го очекуваат 24 мај за да погледнат какви волшепства и авантури ќе им понуди филмската верзија на „Аладин“, објавено е видео кое уште повеќе ќе им го разгори љубопитството.

Погледнете го трејлерот за возбудливата бајка:

Во улогата на Аладин влезе канадскиот актер со египетско потекло Мена Масуд, додека британската актерка Наоми Скот се претвори во шармантната принцеза Јасмин. Вил Смит ја доби улогата на духот од волшебната ламба. Филмот е режиран од Гај Ричи.

Аладин Аладин

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9423 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.