ВИДЕО: Маријана Станојковска како Мерилин Монро со изведба на „Diamonds Are a Girl's Best Friend“ на ревија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Маријана Станојковска како Мерилин Монро со изведба на „Diamonds Are a Girl's Best Friend“ на ревија

ВИДЕО: Маријана Станојковска како Мерилин Монро со изведба на „Diamonds Are a Girl's Best Friend“ на ревија

Марјана Станојковска веќе подолг период соработува со Сара Фешн, па сосем очекувано таа ја водеше синоќешната модна ревија на познатиот бренд.

33-годишната водителка за момент влезе во улога на Мерилин Монро и ја изведе песната „Diamonds Are a Girl's Best Friend“, која е позната по култниот филм „Gentlemen Prefer Blondes“.

Марјана комплетно го „копираше“ стилот на филмската дива и ја изведе кореографијата со помош на неколку танчари.

Потсетете се на изведбата на Мерилин:

Зад сцената, Станојковска позираше со Јана Бурческа, која настапи на сцената.

Маријана и Јана Маријана Јана

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.