ВИДЕО: Маријана Станојковска како Мерилин Монро со изведба на „Diamonds Are a Girl's Best Friend“ на ревија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Маријана Станојковска како Мерилин Монро со изведба на „Diamonds Are a Girl's Best Friend“ на ревија

ВИДЕО: Маријана Станојковска како Мерилин Монро со изведба на „Diamonds Are a Girl's Best Friend“ на ревија

Маријана Станојковска веќе подолг период соработува со Сара Фешн, па сосем очекувано таа ја водеше синоќешната модна ревија на познатиот бренд.

33-годишната водителка за момент влезе во улога на Мерилин Монро и ја изведе песната „Diamonds Are a Girl's Best Friend“, која е позната по култниот филм „Gentlemen Prefer Blondes“.

Маријана комплетно го „копираше“ стилот на филмската дива и ја изведе кореографијата со помош на неколку танчари.

Потсетете се на изведбата на Мерилин:

Зад сцената, Станојковска позираше со Јана Бурческа, која настапи на сцената.

Маријана и Јана Маријана Јана

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.