ВИДЕО: Кендал Џенер сними мејкап туторијал за „Вог“, поттикна бран коментари дека си ги има зголемено усните
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Кендал Џенер сними мејкап туторијал за „Вог“, поттикна бран коментари дека си ги има зголемено усните

ВИДЕО: Кендал Џенер сними мејкап туторијал за „Вог“, поттикна бран коментари дека си ги има зголемено усните

Кендал Џенер сними мејкап туторијал за „Вог“. 21-годишниот модел сподели кои козметички производи ги користи и како ја нанесува секојдневната шминка.

По објавувањето на видеото, на YouTube започнаа да се редат коментари за нејзините усни. Многу фанови на модната библија се убедени дека Кендал употребува филери за пополни усни.

Иако пред неколку месеци Кендал изјави дека нема направено корекции на лицето, многумина не се убедени дека таа ја кажува вистината.

Кендал Џенер

Нејзината сестра Кајли Џенер е позната по зголемувањето на усните. Таа првично тврдеше дека волуменот е резултат на шминка, но подоцна призна дека всушност употребува филери.

Кендал Џенер Кендал Џенер

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2443 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?