ВИДЕО: Бијонсе ја пее химната на САД на инаугурацијата на Барак Обама
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Бијонсе ја пее химната на САД на инаугурацијата на Барак Обама

ВИДЕО: Бијонсе ја пее химната на САД на инаугурацијата на Барак Обама

Пред малку Барак Обама ја положи свечената заклетва и го започна вториот претседателски мандат. Честа да ја испее химната на САД на свечената инаугурација во Вашингтон ѝ припадна на Бијонсе, еден од најгласните поддржувачи на Обама.

Бијонсе и Џеј-Зи Бијонсе и Џеј-Зи

Бијонсе пристигна на манифестацијата заедно со својот сопруг Џеј-Зи. Облечена во долг фустан од Емилио Пучи, палто од Диор и скапоцен смарагден накит, Бијонсе блескаше до Џеј-Зи кој носеше костум од Том Форд.

Бијонсе и Џеј-Зи Бијонсе и Џеј-Зи Бијонсе и Џеј-Зи

31-годишната ѕвезда предизвика гласни аплаузи пеејќи ги „високите“ ноти на „The Star-Spangled Banner“.

Бијонсе Бијонсе

Се проценува дека на настанот присуствуваа над 700.000 лица.

Барак и Мишел Обама и нивните две ќеркиБарак и Мишел Обама и нивните две ќерки

Погледнете го настапот на Бијонсе:

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.