ВИДЕО: Барак Обама дозволи емоциите да го надвладеат додека зборуваше за Мишел и ќерките
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Барак Обама дозволи емоциите да го надвладеат додека зборуваше за Мишел и ќерките

ВИДЕО: Барак Обама дозволи емоциите да го надвладеат додека зборуваше за Мишел и ќерките

Остануваат уште неколку дена од претседателскиот мандат на Барак Обама. 55-годишниот претседател на САД го одржа својот говор за збогување на националната конвенција на Демократската партија.

Во прошталниот говор, Барак му оддаде почит на своето семејство и дозволи емоциите да го надвладеат додека зборуваше за својата сакана сопруга Мишел и за двете ќерки.

Барак Обама

„Во изминативе 25 години, ти беше не само моја сопруга и мајка на моите деца, туку и мој најдобар пријател. Прифати улога која не ја ни побара и ја направи своја со грациозност, смелост, стил и добра смисла за хумор.“

„Ја направи Белата куќа место кое му припаѓа на секого. Новата генерација поставува повисоки стандарди, бидејќи ти ѝ служиш како пример. Ме направи горд. Ја направи државата горда“ – вели Обама во видеото, обраќајќи ѝ се на Мишел.

Барак и нивната ќерка Малија ги бришат солзите додека целата публика ѝ аплаудира на Мишел.

Барак Обама Барак Обама

„Малија и Саша, под најчудните околности, вие станавте две прекрасни млади жени, паметни и убави, а што е најважно, љубезни и внимателни и полни со страст. Вие толку лесно го носевте товарот на годините поминати во центарот на вниманието. Од сè што направив во мојот живот, најгорд сум што сум ваш татко“ – додава Обама во својот говор.

Барак Обама Барак Обама Барак Обама

Саша не присуствуваше на настанот, бидејќи се подготвувала за полагање на тест.

Барак Обама Барак Обама

ВИДЕО:

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.