Бред Пит и Леонардо Дикаприо на првата фотографија од нивниот заеднички филм режиран од Тарантино
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Бред Пит и Леонардо Дикаприо на првата фотографија од нивниот заеднички филм режиран од Тарантино

Бред Пит и Леонардо Дикаприо на првата фотографија од нивниот заеднички филм режиран од Тарантино

Бред Пит и Леонардо Дикаприо ќе бидат ѕвезди во новиот филм на Квентин Тарантино „Once Upon a Time In Hollywood“. Вчера беше објавена првата фотографија од холивудските заводници за време на снимањето на филмскиот проект на познатиот режисер.

„Once Upon a Time In Hollywood“ е деветти филм на Тарантино, кој ќе ја обработи приказната за смртта на актерката Шарон Тејт, која беше жртва на семејството Менсон.

Леонардо и Бред

Ова е втор заеднички филм на Бред и Леонардо. Тие претходно глумеа заедно во „The Audition“.

Пит соработуваше со Тарантино за филмот „Inglourious Basterds“, додека Дикаприо беше ѕвезда во неговиот хит „Django Unchained“. И двата филмови добија многу номинации за Оскар, па и од овој проект се очекува да постигне успех.

Марго Роби ќе ја глуми Шарон, но сè уште не се објавени фотографии од останатите актери.

Марго Роби

Во проектот, чија премиера ќе биде во август следната година, планирано е да се вклучат и други славни актери меѓу кои и Ал Пачино, Курт Расел и Дакота Фенинг.

Марго Роби

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4768 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?