Браќа близнаци победија во првата сезона од шоуто за танцување „World of Dance“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Браќа близнаци победија во првата сезона од шоуто за танцување „World of Dance“

Браќа близнаци победија во првата сезона од шоуто за танцување „World of Dance“

Заврши првата сезона од шоуто за танцување „World of Dance“, на кое главен продуцент е Џенифер Лопез. Близнаците Лес извојуваа победа и си заминаа дома со наградата од 1 милион долари.

„Бевме малку под стрес. Не можевме да дишеме кога нашите имиња беа прогласени за победници“ – изјавиле браќа Лорен и Лари. Тие се познати и по тоа што се ангажирани како танчари на светските турнеи на Бијонсе.

World of Dance World of Dance

Покрај Лопез, во улога на судии влегоа и Џена Деван-Тејтум, Дерек Хаф и Ne-Yo.

World of Dance World of Dance

За настапот во финалето, француското хип-хоп дуо ја избра песната „Scream“ од Мајкл Џексон, додека Лопез за нив ја избра „Stole the Show“ од Kygo.

World of Dance

Второто место ѝ припадна на 14-годишната Ива Ајго, а на трето место заврши групата Swing Latino.

World of Dance

Настапите во финалето на победниците:

Настапите во финалето на второпласираната Ива Ајго:

Настапите во финалето на групата Swing Latino:

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8797 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.