„Браво љубов“: Јелена Ѓоковиќ со широка насмевка го бодреше Новак на Вимблдон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Браво љубов“: Јелена Ѓоковиќ со широка насмевка го бодреше Новак на Вимблдон

„Браво љубов“: Јелена Ѓоковиќ со широка насмевка го бодреше Новак на Вимблдон

Јелена Ѓоковиќ му беше најголема поддршка на Новак Ѓоковиќ на Вимблдон додека тој ги одмеруваше силите со Русинот Карен Качанов.

За време на мечот со кој Ноле се пласираше во четвртфиналето, 32-годишната Србинка жестоко навиваше за својот сакан на трибините. Таа беше облечена во краток црвен фустан со цветови, кој го искомбинира со бели балетанки.

Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ

Непосредно по мечот, Јелена објави фотографии на Instagram и напиша дека истовремено се чувствува будалесто и гордо. „Се чувствувам будалесто и среќно и гордо истовремено! Браво љубов!!! Одиме!!! Тато“ – напиша таа.

Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ Јелена Ѓоковиќ

Денес парот ја прославува четвртата годишнина од бракот.

Новак Ѓоковиќ и Јелена Ристиќ Новак Ѓоковиќ и Јелена Ристиќ

Новак и Јелена стапија во брак во јули 2014 година по осумгодишна врска. Заедно, тие имаат две деца – Стефан и Тара.

Јелена Ѓоковиќ

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8539 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.