Борко Ристовски сподели слатки фотографии од синчето и сопругата со емотивна порака за нив
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Борко Ристовски сподели слатки фотографии од синчето и сопругата со емотивна порака за нив

Борко Ристовски сподели слатки фотографии од синчето и сопругата со емотивна порака за нив

Борко Ристовски несомнено е горд на своето семејство. 35-годишниот голман на македонската ракометна репрезентација сподели фотографии со малото синче и сопругата Нина заедно со емотивна порака за нив.

„Тие се отчукувањата на моето срце, пулсот во моите вени и енергијата на мојата душа“ – напиша среќниот татко во описот.

Борко и Нина го добија малиот Душан на почетокот од овој месец.

Ристовски Ристовски

И Нина сподели фотографии до новороденото синче.

My universe /a>

A post shared by NIKOLINA RISTOVSKA (@ninaristovska) on

Парот стапи во брак во јануари оваа година.

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.