Близначките, кои ја глумеа ќерката на Рејчел и Рос во „Friends“, денес имаат по 16 години и изгледаат вака
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Близначките, кои ја глумеа ќерката на Рејчел и Рос во „Friends“, денес имаат по 16 години и изгледаат вака

Близначките, кои ја глумеа ќерката на Рејчел и Рос во „Friends“, денес имаат по 16 години и изгледаат вака

Можеби нема да ви се верува, но близначките кои ја глумеа ќерката на Рејчел и Рос во хит-серијата „Пријатели“ денес имаат по 16 години и успешно чекорат во филмскиот свет.

Улогата на бебето Ема ја имаа актерките Ноел и Кали Шелдон, кои моментално се ангажирани со снимањето на својот нов филм „Us“.

Ноел и Кали Шелдон

Последната епизода од популарната серија беше емитувана во 2004 година, а кога ќе ги погледнете Ноел и Кали ќе се уверите дека времето лета неверојатно брзо.

Ноел и Кали Шелдон Ноел и Кали Шелдон Ноел и Кали Шелдон

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 8508 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.