Блејк Лајвли со фотографија од своето фит тело сподели дека ослабела 27 кг кои ги качила во втората бременост
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Блејк Лајвли со фотографија од своето фит тело сподели дека ослабела 27 кг кои ги качила во втората бременост

Блејк Лајвли со фотографија од своето фит тело сподели дека ослабела 27 кг кои ги качила во втората бременост

Блејк Лајвли се гордее со својот напредок на физички план и го сподели тоа со своите обожаватели. Холивудската актерка со фотографија објави дека ослабела 27 килограми кои ги качила во бременоста.

„Испаѓа дека не можеш да ги изгубиш 27-те килограми добиени во бременоста само со разгледување на Instagram и размислување зошто не изгледам како сите тие модели за бикини... Се чувствувам многу горда“ – напиша таа во описот на фотографијата, а притоа му се заблагодари на својот личен тренер.

A post shared by Blake Lively (@blakelively) on

30-годишната актерка и нејзиниот сопруг Рајан Рејнолдс се родители на две ќеркички – 3-годишната Џејмс и 16-месечната Инез.

Блејк Лајвли Блејк Лајвли Блејк Лајвли Блејк Лајвли Блејк Лајвли

Поради повреда, Блејк го прекина снимањето на новиот филм „The Rhythm Section“, за кој значително го менува изгледот.

A post shared by Blake Lively (@blakelively) on

Блејк Лајвли Блејк Лајвли Блејк Лајвли Блејк Лајвли Блејк Лајвли

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.