Бела Хадид одговори на коментарите дека е „кожа и коски“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Бела Хадид одговори на коментарите дека е „кожа и коски“

Бела Хадид одговори на коментарите дека е „кожа и коски“

Бела Хадид поттикна многу коментари со најновиот мини албум кој го објави на Instagram.

На денот на пробата за ревијата Victoria’s Secret, 22-годишниот модел сподели фотографии на кои позира по долна облека и веднаш привлече критики како „Преслаба си“, „Изгледаш неухрането“ „Оди касни чизбургер, дамо, слаба си како стап“ и „Кожа и коски си“.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

На сите овие негативни коментари, Бела одговори со дополнување на описот на фотографиите. „Сите типови на тело се различни и реагираат различно на одлична рутина за вежбање и здрава диета“ – напиша таа.

Многумина побрзаа да застанат во нејзина одбрана, потенцирајќи дека некои лица едноставно имаат брз метаболизам и природно слаба фигура.

Бела беше фотографирана додека се упатуваше во просториите на Victoria’s Secret за последните проби пред шоуто.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5353 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.