Без филтри, без позирање: Ангелот Кендис Сванапул во бикини три недели по раѓањето на второто дете
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Без филтри, без позирање: Ангелот Кендис Сванапул во бикини три недели по раѓањето на второто дете

Без филтри, без позирање: Ангелот Кендис Сванапул во бикини три недели по раѓањето на второто дете

Тренд е меѓу славните личности, особено моделите, инстантно да се враќаат во форма по породувањето, па сè почесто никнуваат фотографии на социјалните мрежи од извајани постпородилни фигури. Многу често тие слики се дигитално коригирани или прикажуваат поза со која се затскрива реалноста.

Кендис Сванапул доби многу комплименти што го покажа своето тело во природно издание три недели по породувањето – без филтри, без „лукави“ пози.

Славниот ангел на Victoria's Secret уживаше на плажа во Бразил заедно со малиот син Анака и татко си.

Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул Кендис Сванапул

29-годишната убавица го роди вториот син на 19 јуни. Момчето го доби името Ариел.

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.