Аријана Гранде се вери со Пит Дејвидсон по само неколку недели врска
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Аријана Гранде се вери со Пит Дејвидсон по само неколку недели врска

Аријана Гранде се вери со Пит Дејвидсон по само неколку недели врска

Аријана Гранде и Пит Дејвидсон ги изненадија своите фанови со веста дека се верија. Парот беше во врска само неколку недели.

24-годишната музичка ѕвезда и 24-годишниот актер и комедијант започнаа да се состануваат кон средината на минатиот месец.

Аријана Гранде и Пит Дејвидсон

„Совршено си одговараат. Не брзаат да стапат во брак. Нивните пријатели се навистина возбудени и ги поддржуваат“ – изјавил анонимен извор за Us Weekly.

Аријана Гранде и Пит Дејвидсон

„Тие се само две лица кои ја пронајдоа љубовта многу брзо и цело време се усреќуваат еден со друг“ – изјавил друг извор за People.

Аријана Гранде и Пит Дејвидсон Аријана Гранде и Пит Дејвидсон

Кратко време пред да започне да се состанува со Пит, Аријана ја раскина двегодишната врска со раперот Мак Милер.

Аријана Гранде и Пит Дејвидсон Аријана Гранде и Пит Дејвидсон Аријана Гранде и Пит Дејвидсон Аријана Гранде и Пит Дејвидсон

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2374 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.