Анџелина Џоли во блескава креација ѝ додели почесен Оскар на Анес Варда, двете танцуваа на сцената
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Анџелина Џоли во блескава креација ѝ додели почесен Оскар на Анес Варда, двете танцуваа на сцената

Анџелина Џоли во блескава креација ѝ додели почесен Оскар на Анес Варда, двете танцуваа на сцената

Анџелина Џоли присуствуваше на холивудската манифестација Governors Awards. Притоа, 42-годишната актерка беше задолжена за врачување на почесен Оскар на продуцентката и режисерка Анес Варда.

Елегантната Џоли беше облечена во бежова креација на Елизабета Франки, украсена со златни и сребрени декорации. Блескавиот изглед го заокружи со дијаманти на вратот и со нејзиниот препознатлив црвен кармин.

Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли

Откако ја прими наградата, француската режисерка изјави: „Малку сум засрамена и пресреќна што слушам толку прекрасни зборови за мене. Да, морам да кажам дека тоа прави да се чувствувам убаво“.

Анџелина Џоли

Својот говор таа го заврши со зборовите: „Се чувствувам како да го танцувам танцот на киното.“ Потоа следуваше изненадување за публиката, бидејќи започна музика и таа и Џоли заедно танцуваа на сцената.

Анџелина Џоли Анџелина Џоли

Видео

Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли

Џоли беше фотографирана во уште една елегантна комбинација, само еден ден пред одржувањето на Governors Awards. Ѕвездата беше забележана како ја напушта зградата на весникот Los Angeles Times, каде што присуствуваше на состанок облечена од глава до пети во црно. Класичниот стајлинг беше дополнет со впечатлива чанта на Валентино и очила за сонце на Салваторе Ферагамо.

Анџелина Џоли Анџелина Џоли

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 9701 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.