Анџелина Џоли блесна во бела креација која ѝ ги отскри големите тетоважи на Critics' Choice Awards
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Анџелина Џоли блесна во бела креација која ѝ ги отскри големите тетоважи на Critics' Choice Awards

Анџелина Џоли блесна во бела креација која ѝ ги отскри големите тетоважи на Critics' Choice Awards

Анџелина Џоли однесе гламур и елеганција на синиот тепих на Critics' Choice Awards, што синоќа се одржа во Санта Моника.

42-годишната актерка и режисерка мамеше воздишки во бела креација со пердуви во горниот дел од Ралф и Русо. Својот стајлинг, холивудската убавица го комплетираше со обувки од Стјуарт Вајцман и накит од Нил Лејн.

Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли

Џоли позираше со својата пријателка Лун Ун, по чија книга е снимен „First They Killed My Father“ кој беше номиниран за Најдобар филм од неанглиско говорно подрачје.

Анџелина Џоли

Фустанот ги отскри големите тетоважи на Џоли. Тетоважите на грбот се будистички благослов за мир, љубов и просперитетен живот, додека тетоважите на левата рака ги опишуваат координатите на местата на раѓање на нејзините деца и на нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит.

Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли

„First They Killed My Father“ е режиран од самата Џоли, а ја прикажува војната низ очите на дете, раскажувајќи ја вистинската приказна за животот и детството на Лун, која ги искуси на своја кожа негативните последици од војната во Камбоџа. Ун ги изгуби своите родители и двете сестри во војната.

Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли Анџелина Џоли

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.