Антониа Гиговска со српска балада на Марија Шерифовиќ одушеви на „Ѕвездичките на Пинк“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Антониа Гиговска со српска балада на Марија Шерифовиќ одушеви на „Ѕвездичките на Пинк“

Антониа Гиговска со српска балада на Марија Шерифовиќ одушеви на „Ѕвездичките на Пинк“

Антониа Гиговска ја продолжи низата успешни настапи во музичкиот натпревар „Ѕвездичките на Пинк“.

Македонската пејачка одушеви во емисијата на тема „Актуелни хитови од изминативе пет години“. Со изведбата на емотивната балада „11“, Антонија измами само позитивни зборови од жирито.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9314 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?