Амал Клуни отмена покрај Џорџ и неговите родители на свеченост на која прими престижна награда
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Амал Клуни отмена покрај Џорџ и неговите родители на свеченост на која прими престижна награда

Амал Клуни отмена покрај Џорџ и неговите родители на свеченост на која прими престижна награда

Амал Клуни не ја криеше среќата додека со Џорџ и неговите родители Ник и Нина се упатуваше на свеченост по повод 70-годишнината од основањето на Асоцијацијата на кореспонденти на Обединетите Нации.

40-годишната адвокатка и активистка пристигна на вечерната церемонија со нејзиниот свекор додека Џорџ ја придружуваше мајка си.

Клуни Клуни Клуни Клуни

Сино-белиот фустан на Амал е дело на Џеј Мендел.

За време на свеченоста, Амал ја прими наградата „Глобален граѓанин на годината“.

Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни Клуни

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 11%
  • 54%
  • 4%
  • 12%
  • 1%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6272 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.