Амал Клуни елегантна во две монохроматски деловни комбинации во Лондон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Амал Клуни елегантна во две монохроматски деловни комбинации во Лондон

Амал Клуни елегантна во две монохроматски деловни комбинации во Лондон

Амал Клуни уште еднаш го покажа своето изострено чувство за деловен стил.

41-годишната адвокатка и активистка учествуваше во Глобалната конференција за слобода на медиумите, а нејзин стилски избор беа две монохроматски комбинации.

Славната сопруга на Џорџ Клуни прво се појави во црвен фустан од Зак Позен, а потоа самоуверено зачекори на сцената во бел комбинезон од Стела Мекартни.

Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9437 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.