Амал Клуни елегантна во две монохроматски деловни комбинации во Лондон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Амал Клуни елегантна во две монохроматски деловни комбинации во Лондон

Амал Клуни елегантна во две монохроматски деловни комбинации во Лондон

Амал Клуни уште еднаш го покажа своето изострено чувство за деловен стил.

41-годишната адвокатка и активистка учествуваше во Глобалната конференција за слобода на медиумите, а нејзин стилски избор беа две монохроматски комбинации.

Славната сопруга на Џорџ Клуни прво се појави во црвен фустан од Зак Позен, а потоа самоуверено зачекори на сцената во бел комбинезон од Стела Мекартни.

Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни Амал Клуни

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 957 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?