Адријана Лима феноменална во фустан на едно рамо на гала на IWC во Женева
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Адријана Лима феноменална во фустан на едно рамо на гала на IWC во Женева

Адријана Лима феноменална во фустан на едно рамо на гала на IWC во Женева

Адријана Лима со фатален изглед заведуваше на галата на IWC. На свеченоста која швајцарскиот бренд за луксузни часовници ја организираше во Женева, убавата Бразилка се појави во впечатлива креација.

Црвено-портокаловиот фустан е дел од колекцијата есен/зима 2018 на Брендон Максвел.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

На црвениот тепих зачекорија и Бредли Купер и Каролина Куркова.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4764 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?